Що таке соціокультурний підхід до дитинства?

Про це говорить соціокультурна теорія розвитку дитини Виготського когнітивний розвиток відбувається в результаті соціальних взаємодій. Таким чином, навчання за своєю природою є співпрацею. Він вважав, що соціальні переговори необхідні для формування знань і розуміння концепцій.

Соціокультурна теорія – заснована на теорії навчання, представленій Виготським – представляє погляд на дитину як на учня та знання, які цінуються, що визнає вплив соціальних і культурних контекстів у навчанні. Такі впливи розглядаються як інтерактивні.

Соціокультурна теорія когнітивного розвитку досліджує вплив світу на індивідуальний розвиток. Він стверджує, що навчання є здебільшого соціальним процесом, у якому розвиток відбувається через взаємодію з людьми, які володіють більшими знаннями чи навичками, ніж учень1.

Огляд соціокультурної теорії Психолог Лев Виготський вважав, що батьки, опікуни, однолітки та культура в цілому відповідають за розвиток функцій мозку вищого порядку. За словами Виготського, розвиток людини залежить від соціальної взаємодії і, отже, може відрізнятися в різних культурах.

Соціокультурний підхід, який використовують психологи визнає та цікавиться тим, як сім'я, друзі, оточення та релігійні погляди людини впливають на її поведінку та думки. Людина може дивитися на свою поведінку та думки по-різному залежно від соціокультурного середовища.

Соціокультурна теорія сприяє інклюзивним практикам, які враховують різноманітні потреби, темпераменти та стилі навчання, сприяють творчості, вирішенню проблем та соціалізації в умовах ECE.