Що таке стандарт Passivhaus?

Пасивхаус є міжнародний стандарт енергетичної ефективності будівель, спрямований на зменшення потреби в опаленні та охолодженні приміщень.

Основними для енергоефективності цих будівель є наступні п’ять принципів, які є центральними для проектування та будівництва пасивного будинку: 1) суперізольовані оболонки, 2) герметична конструкція, 3) високоефективне скління, 4) деталі без теплових мостів і 5) вентиляція з рекуперацією тепла.

Пасивні будинки ефективно використовувати сонце, внутрішні джерела тепла та рекуперацію тепла, що робить звичайні системи опалення непотрібними навіть у найхолодніші зими. У теплі місяці в пасивних будинках використовуються методи пасивного охолодження, такі як стратегічне затінення, щоб зберегти комфортну прохолоду.

У пасивному будинку, принаймні 75% тепла від витяжного повітря знову передається свіжому повітрю за допомогою теплообмінника. Неконтрольований витік через щілини має бути меншим, ніж 0,6 загального об’єму приміщення на годину під час випробування тиском при 50 Па (як під тиском, так і без тиску).

Відновлювана енергія є ідеальним доповненням до ефективності стандарту пасивного будинку. Щоб забезпечити керівництво для цієї комбінації, Інститут пасивного будинку пропонує три рівні сертифікації будівель: класичний, плюс і преміум.

Проблема: пасивні будинки викликають занепокоєння щодо вологості, оскільки вони розроблені для підтримки сталої температури в приміщенні, що може призвести до більш високий рівень вологості. Якщо не контролювати належним чином, це може призвести до появи цвілі та інших проблем, пов’язаних із вологістю.