Що таке стиль Хаусмана?

Відмінними рисами будівель епохи Османа є балкони з кованого заліза, високі вікна та вишукані карнизи, що поєднують класичну та сучасну архітектуру. Вплив архітектури Османа також поширюється за межі Парижа, наприклад, Версальський замок, який ви можете відвідати під час одноденної поїздки з Парижа.

Основні характеристики архітектури Османа

  • Великі, елегантні, вражаючі будівлі, які дещо відрізняються за розміром і деталями, але мають спільні характеристики.
  • Кам'яні фасади.
  • Прості або декоративні чорні ковані решітки на вікна та балкони, особливо на 2 поверсі.

Будівлі в цьому стилі були має бути від 12 до 20 метрів (приблизно від 39 до 65 футів) у висоту і складатися не більше ніж з шести поверхів. Спочатку сходи були єдиним способом піднятися на різні поверхи. Ліфти додали пізніше. Імовірно, каретні в’їзди з’єднувалися з внутрішнім двором.

Османізація Парижа відноситься до перебудова Парижа бароном Османом у середині вісімнадцятого століття. Коли Луї Наполеон III прийшов до влади, він призначив Хаусмана головним архітектором нового міста. Він закладав нові вулиці, прямі тротуари, бульвари та відкриті проспекти, висаджував повноцінні дерева.

Париж до Османа, принаймні так часто повторюють письменники, був середньовічне місто, темне й брудне, без сучасних вулиць. Завдяки Османну, кажуть також, Париж став сучасним містом і містом, яке було взірцем для міст у всьому світі.

Характерними рисами будівель епохи Османа є балкони з кованого заліза, високі вікна та вишукані карнизи, що поєднують класичну та сучасну архітектуру. Вплив османівської архітектури також поширюється за межі Парижа, наприклад, на Шато де Версаль, який ви можете відвідати під час одноденної поїздки з Парижа.