Що таке теорема Тевенена для змінного струму?
Будь-яку комбінацію синусоїдальних джерел змінного струму та опорів із двома клемами можна замінити єдиним джерелом напруги e та єдиним послідовним опором z. Значення e — це напруга холостого ходу на клемах, а значення z — це e, поділене на силу струму при короткому замиканні клем.
Теорема суперпозиції для кіл змінного струму: Струм у будь-якій частині мережі, що містить два або більше джерел, можна обчислити шляхом аналізу мережі по одному джерелу за раз.. Струм від кожного джерела розраховується для кожної гілки мережі.
Формальне твердження теореми Тевенена виглядає наступним чином: «Будь-яка лінійна електрична мережа, що містить незалежні та залежні джерела, може бути замінена еквівалентною схемою, що складається з одного джерела напруги (Vth), послідовно з одним резистором (Rth).
Теорема Нортона стверджує, що будь-яку лінійну схему можна спростити до еквівалентної схеми, що складається з одного джерела струму та паралельного опору, підключеного до навантаження. У цій статті пояснюється покроковий процес визначення еквівалентної схеми Нортона та теорема Нортона.
Як спочатку було сказано в термінах лише резистивних ланцюгів постійного струму, теорема Тевенена стверджує, що «будь-яка лінійна електрична мережа, що містить лише джерела напруги, джерела струму та опори, може бути замінена на клемах A–B еквівалентною комбінацією джерела напруги Vth в послідовне з'єднання з …
Теорема Тевенена, як зазначено для синусоїдальних кіл змінного струму, є змінено лише для включення терміну імпеданс замість опору; тобто будь-яку двополюсну лінійну мережу змінного струму можна замінити еквівалентною схемою, що складається з джерела напруги та імпедансу послідовно, як показано на малюнку.