Що таке теорія М. К. Виготського?

Концепція більш обізнаного іншого (MKO) Виготського Більш обізнаний інший може бути будь-хто, хто краще розуміє завдання або концепцію, яку дитина намагається виконати або навчитися. Найчастіше це будуть батьки, опікуни або вчителі, але це також може бути одноліток або наставник.

Зона найближчого розвитку (ЗПР) є важливим поняттям у педагогічній психології та розвитку. Це стосується розриву між тим, що учень може зробити самостійно, і тим, що він може досягти за допомогою та під керівництвом більш обізнаного іншого (MKO).

Зона найближчого розвитку (ZPD) була ключовою конструкцією в теорії навчання і розвитку Льва Виготського. Зона найближчого розвитку визначається як простір між тим, що учень може зробити без сторонньої допомоги, і тим, що учень може зробити під керівництвом дорослих або у співпраці з більш здібними однолітками.

MKO зазвичай використовують метод риштувань, надаючи цілеспрямоване керівництво під час процесу навчання. MKO визначає поточний рівень когнітивного розвитку студента разом із його потенційним рівнем когнітивного розвитку та зосереджується на пропонуванні цілеспрямованих інструкцій і завдань, адаптованих до їхніх індивідуальних потреб.

Більш обізнаний інший (MKO) – той, хто має краще розуміння або вищий рівень здібностей, ніж учень, стосовно конкретного завдання, ідеї чи концепції. MKO може бути вчитель, батько, одноліток або інший дорослий. MKO полегшує навчання, надаючи демонстрації та вказівки.

Концепція Виготського про Більш обізнаний інший (MKO) Більш обізнаний інший може бути будь-хто, хто краще розуміє завдання чи концепцію, яку дитина намагається виконати або навчитися. Найчастіше це будуть батьки, опікуни або вчителі, але це також може бути одноліток або наставник.