Що таке відстань від джерела до об'єкта в радіографії?

Відстань від джерела до об’єкта (SOD) – це відстань, виміряна між фокусною точкою на мішені рентгенівської трубки та центром маси анатомічного органу пацієнта. Відстань SOD змінюється, оскільки кожен пацієнт має різний розмір і вагу.

Відстань від джерела рентгенівського випромінювання до об’єкта відноситься до відстань між фокусною точкою та об’єктом, який потрібно зняти. Використання довгого пристрою вказівки положення з відкритим кінцем (PID або конуса) дозволить фотонам рентгенівського випромінювання виходити більш прямою лінією, отже, створюючи зображення з точнішими розмірами.

SFD – відстань від джерела до плівки – є відстань між джерелом випромінювання та плівкою під час радіографічного тестування, виміряна в напрямку променя.

Відстань вихідного зображення (SID) становить відстань від трубки до рецептора. Разом з мАс і кВп SID впливає на такі фактори, як контраст, спотворення, збільшення та оптична щільність.

Формула для визначення відстані від джерела до об’єкта (SOD) дається за допомогою SOD = SID – OID. Тут SOD позначає відстань між джерелом і об’єктом, SID позначає відстань від джерела до зображення, а OID позначає відстань від об’єкта до зображення.

SID та OID вказані як такі, що впливають на просторову роздільну здатність. Оскільки SID збільшується шляхом переміщення рентгенівської трубки від приймача зображення, записана деталізація збільшується; а коли OID збільшується шляхом віддалення об’єкта від приймача зображення, деталізація запису зменшується.