Що таке восьме почуття людини?
Восьмою сенсорною системою, якою часто нехтують, але часто проблематичною в SPD є Інтероцептивна система. Інтероцепція стосується відчуттів, пов’язаних із фізіологічним/фізичним станом тіла. Інтерорецептори – це внутрішні датчики, які забезпечують відчуття того, що відчувають наші внутрішні органи.
9: зір, слух, дотик, смак, нюх, біль, механорецепція (рівновага тощо), температура, інтерорецептори (наприклад, артеріальний тиск, розтягнення сечового міхура).
Органи почуттів, які захищають людину від зовнішніх і внутрішніх збурень шляхом контактної доставки інформації в мозок, включають п’ять почуттів, пропріоцепцію та сьоме почуття –імунний вхід. Периферичні імунні клітини виявляють мікроорганізми та передають інформацію в мозок.
Ви, мабуть, чули про п’ять класичних почуттів: зір, нюх, смак, дотик і слух. Але чи знаєте ви, що насправді є вісім почуттів які формують наш світ? Це правда! Ці відчуття, якими часто не помічають, відіграють важливу роль у тому, як ми сприймаємо життя, від підтримки рівноваги до розуміння нашого внутрішнього стану.
#6 Вестибулярний: відчуття рівноваги та руху. Це допомагає кататися на велосипеді або кататися з гірки. #7 Пропріоцепція: відчуття тіла. Це допомагає знати, де знаходиться частина тіла, не дивлячись на неї.
Загальні органи чуття включають дотик, біль, температура, пропріоцепція, вібрація та тиск. До спеціальних органів чуття належать зір, слух, смак і нюх. Спеціальні відчуття обробляються через черепні нерви та відрізняються від шляху, який використовується для обробки загальних почуттів.