Що таке вторинне зміцнення здоров’я при діабеті?

Основна увага приділяється вторинній профілактиці зменшення макросудинний

макросудинний

Макросудинне захворювання є захворювання будь-яких великих (макро) кровоносних судин в організмі. Це захворювання великих кровоносних судин, включаючи коронарні артерії, аорту та значні артерії в головному мозку та кінцівках.

https://en.wikipedia.org › wiki › Макросудинна_хвороба

ускладнення. Застосування ефективних стратегій може призвести до зниження ризику макросудинних ускладнень до 50%. Сприятливий рівень ЛПВЩ >40 мг/дл (1,0 ммоль/л) для чоловіків і >50 мг/дл (1,3 ммоль/л) для жінок. 23 жовтня 2020 р.

Втручання у спосіб життя

  • Лікувальне харчування. …
  • Зниження ваги і підвищення фізичної активності.

Приклади вторинної профілактики: регулярні обстеження та скринінгові тести для виявлення захворювання на ранніх стадіях (наприклад, мамографія для виявлення раку молочної залози) щодня, низькі дози аспірину та/або програми дієти та фізичних вправ для запобігання подальшим інфарктам чи інсультам.

Профілактику захворювання можна розглядати на трьох рівнях: первинний (уникнення виникнення захворювання), вторинний (раннє виявлення та лікування) і третинний (запобігання або відстрочка ускладнень). Фізичні вправи потенційно можуть сприяти всьому цьому.

Профілактика цукрового діабету: 5 порад для контролю

  • Скинути зайву вагу. Втрата ваги знижує ризик діабету. …
  • Будьте фізично активнішими. Регулярна фізична активність має багато переваг. …
  • Їжте здорову рослинну їжу. …
  • Їжте корисні жири. …
  • Відмовтеся від модних дієт і зробіть вибір на користь здоров’я.

Первинна профілактика означає втручання до розвитку діабету, вторинна профілактика відноситься до часу після діагностики діабету, а третинна профілактика може мати місце, коли після встановлення діагнозу залишається значна кількість бета-клітин.