Що таке Закон ОЕСР про хабарництво?
Будучи юридично обов’язковою міжнародною угодою, Конвенція про боротьбу з хабарництвом вимагає, щоб її Сторони визнали підкуп іноземних державних посадових осіб кримінальним злочином відповідно до своїх законів і виявляли, розслідували, переслідували та карали цей злочин.
Особа вчиняє правопорушення, якщо вона прямо чи опосередковано вимагає, погоджується або приймає фінансову чи іншу вигоду.: намір неналежним чином виконувати відповідну функцію або діяльність ними або третьою стороною.
Керівні принципи ОЕСР встановлювати стандарти відповідальної ділової поведінки щодо низки питань, таких як права людини, трудові права та навколишнє середовище.
Ви можете використовувати Рекомендації ОЕСР, щоб вимагати від компаній: Проводити належну перевірку корупції в рамках заходів із запобігання та виявлення корупції. Уникайте безпосередньої участі в корупції або через агентів третіх сторін.
FCPA криміналізує хабарі (будь-що, що має цінність), сплачені або запропоновані «іноземним державним службовцям», тоді як UKBA забороняє хабарі, сплачені «будь-яким особам», щоб спонукати їх до «неналежних дій».. Отже, останнє охоплює як державний, так і комерційний підкуп.
Чудовою відправною точкою є Посібник Закону про боротьбу з хабарництвом Міністерства юстиції, який визначає шість принципів запобігання хабарництву. Це Пропорційні процедури, зобов’язання на найвищому рівні, оцінка ризиків, належна обачність, комунікація (включаючи навчання), а також моніторинг і перегляд.