Що таке золотий перетин у фотографії?

Золотий перетин є вказівка, де розташувати об’єкт (дерево, людину, будівлю тощо) або елемент на фотографії (наприклад, горизонт), де це буде найбільш приємним для ока. Це божественне співвідношення становить 1,618:1. Перше зафіксоване визначення золотого перетину походить від Евкліда в 3 столітті до нашої ери.

У фотографії можна використовувати золотий перетин створювати збалансовані та естетично привабливі композиції. Це досягається шляхом поділу кадру на третини, як по горизонталі, так і по вертикалі, і розміщення об’єктів або ключових елементів зображення в точках перетину ліній.

Обидва ділять кадр по горизонталі і вертикалі на третини, але коли за правилом третин кадр ділиться на рівні частини, сітка Фі дотримується співвідношення 1:1,618. Це зсуває лінії сітки ближче до центру. Як і у випадку з правилом третин, кожна точка, де зустрічаються лінії, є потенційною точкою інтересу.

Золотий переріз, також відомий як золоте число, золота пропорція або божественна пропорція співвідношення між двома числами, яке приблизно дорівнює 1,618. Зазвичай записується як грецька літера фі, вона тісно пов’язана з послідовністю Фібоначчі, серією чисел, де кожне число додається до останнього.

Для початку зрозумійте, що золотий переріз застосовується до ваших зображень різними способами та відомий під різними назвами. Ось деякі з імен, які вам можуть бути знайомі: золота середина, фі, спіраль Фібоначчі або божественна пропорція.

Замість поділу кадру на рівні третини 1:1:1 застосовано золотий переріз для поділу кадру на секції, що призводить до сітки, яка 1:0.618:1. Це призводить до набору пересічних ліній, які знаходяться набагато ближче до середини кадру.