Що утворює глибоководні жолоби?

Утворюються траншеї через субдукція

субдукція

Субдукція є геологічний процес, під час якого океанічна літосфера та частина континентальної літосфери повертаються в мантію Землі на конвергентних кордонах між тектонічними плитами.. Там, де одна тектонічна плита зближується з другою, важча плита пірнає під іншу й занурюється в мантію.

https://en.wikipedia.org › wiki › Субдукція

, що виникає, коли тектонічні плити стикаються і штовхають одну плиту під іншу. Жолобки можна знайти по всій поверхні дна океану в зонах субдукції. The Маріанська западина

Маріанська западина

Маріанська западина є океанічний жолоб, розташований у західній частині Тихого океану, приблизно за 200 кілометрів (124 милі) на схід від Маріанських островів; це найглибший океанічний жолоб на Землі. Він має форму півмісяця і має близько 2550 км (1580 миль) в довжину і 69 км (43 милі) в ширину.

https://en.wikipedia.org › wiki › Маріанська_жолоба

є найглибшою відомою точкою в океані на глибині понад 35 000 футів.

Субдукційні жолоби утворюються субдукція, геофізичний процес, під час якого дві або більше тектонічних плит Землі зближуються, і старша, щільніша плита штовхається під більш легку плиту та глибоко в мантію, змушуючи морське дно та зовнішню кору (літосферу) вигинатися й утворювати круту V-подібну западину.');})();(function(){window.jsl.dh('TOrsZqKVFb6XwbkPiuqikAs__144','

Маріанська западина утворилася через процес називається субдукцією. Земна кора складається з порівняно тонких пластин, які «плавають» на розплавлених породах мантії планети. Плаваючи на мантії, краї цих плит повільно натикаються одна на одну, а іноді навіть лоб у лоб.

Якщо дві тектонічні плити стикаються, вони утворюють конвергентну межу плит.Зазвичай одна з плит, що сходяться, буде рухатися під іншою, процес, відомий як субдукція. Глибокі жолоби часто утворюються в місцях субдукції тектонічних плит і землетруси також поширені в зонах субдукції.

The Маріанська западина— найглибша точка в океані — простягається майже на 10 975 метрів (36 000 футів) у віддаленій частині Тихого океану.

Маріанська западина глибша за висоту гори Еверест, і все, що там живе, має витримувати холодну воду та надзвичайно високий тиск. Деякі тварини, зокрема глибоководні ракоподібні Hirondellea gigas, дійсно живуть там — і нещодавно до них завітала людина.