Що відбувається між Руандою і Конго?

Криза пов’язана з триваючим наступом, який розпочався в березні 2022 року Рухом 23 березня (M23), за який ДР Конго, ООН, Сполучені Штати та інші західні країни звинувачують Руанду не лише в підтримці, але й у активній боротьбі за нього.

M23 складається в основному з тутсі і протистоїть міліції хуту «Демократичні сили за визволення Руанди» (група, до складу якої входять колишні члени Інтерахамве, які здійснили геноцид у Руанді 1994 року), а також району Май-Маї (громадські ополчення, здебільшого створені та підтримані …

Наразі ДРК втягнута в триваюча політична конфронтація з Руандою. У 2022 році повстанці M23 знову вийшли на поверхню після п’яти років бездіяльності та отримали контроль над значною частиною провінції Північне Ківу до липня 2023 року.

ДРК зараз стикається одна з найстрашніших у світі гуманітарних катастроф та катастроф, пов’язаних із відсутністю продовольчої безпеки, і стала другою найбільшою кризою внутрішньо переміщених людей у ​​світі. 25,4 мільйона людей не мають продовольчої безпеки, у тому числі 13,2 мільйона дітей. Зараз 7,3 мільйона людей є переселенцями, 3,7 мільйона – діти.

Криза в ДР Конго призвела до внутрішнє переміщення 7,2 млн осіб (березень 2024 р.), що зробило це другою за величиною кризою внутрішнього переміщення на африканському континенті. З початку 2024 року понад 738 000 осіб стали переселенцями в ДР Конго.

Він складався з колишніх членів повстанської CNDP і нібито спонсорувався урядом сусідніх держав Руанди та Уганди. 20 листопада 2012 року повстанці M23 взяли під свій контроль Гому, столицю провінції Північне Ківу з населенням у один мільйон осіб.