У чому полягає процес формування девіантної поведінки?
Формування девіантної поведінки може відбуватися через недосконалий процес соціалізації та девіантні субкультурні цінності. Агенти соціалізації передають різні повідомлення між батьками та іншими.
Факторами, що зумовлюють девіантну поведінку, є криза ідентичності, слабкий самоконтроль, сімейні фактори та соціальне оточення. Контроль з боку вчителів через інструктаж, моделювання, індивідуальні консультації, виклики батьків та конференції.
Загалом, кілька прикладів девіантна поведінка які часто зустрічаються в суспільстві, включають:
- знущання серед підлітків,
- пограбування,
- зґвалтування,
- вбивство,
- шахрайство,
- сексуальні домагання,
- інші кримінальні дії,
- бійка між учнями,
Девіантні дії чи поведінка можуть бути спричинені різними факторами, такими як розлади особистості, невідповідні здібності до навчання, відсутність сильних прикладів для наслідування та погана підготовка . Девіантна поведінка може бути такою ж простою, як одягання по-іншому, наприклад, носіння готичного одягу, або настільки серйозною, як підпал чийогось будинку.
Девіантна поведінка може бути результатом несприятливого соціального середовища або неправильного досвіду навчання. Однією з девіантних форм поведінки є розлад статевої ідентичності. Розлади гендерної ідентичності, які зараз широко поширені в суспільстві, — це трансгендерність, а саме варія.