У чому полягає робота напівпровідникових приладів?
Як працює напівпровідник? Щоб напівпровідник маніпулював електрикою в пристрої, мають бути виконані дві вимоги: У напівпровіднику має бути дисбаланс електронів. За певних умов, наприклад, під дією тепла або світла, електрони повинні мати можливість вільно рухатися по всьому напівпровіднику.
Між провідником і ізолятором лежить напівпровідникова речовина. Це контролює та управляє проходженням електричного струму в електронному обладнанні та пристроях. Як результат, це популярний компонент електронних чіпів, створених для обчислювальних компонентів і різноманітних електронних пристроїв, у тому числі твердотільних накопичувачів.
напівпровідниковий прилад, компонент електронної схеми, виготовлений з матеріалу, який не є ні хорошим провідником, ні хорошим ізолятором (отже, напівпровідник). Такі пристрої знайшли широке застосування завдяки своїй компактності, надійності та невисокій вартості.
Вони мають дві області підкладок n-типу, розділених стінкою підкладки p-типу. Коли подається позитивна напруга на затворі, верхня частина підкладки p-типу стає провідною за рахунок індукції, знижуючи бар’єр і дозволяючи електронам протікати між двома терміналами n-типу..
Напівпровідникові пристрої можуть проявляти низку корисних властивостей, наприклад показувати змінний опір, легше пропускати струм в одному напрямку, ніж в іншому, і реагувати на світло та тепло. Їх фактична функція включає в себе посилення сигналів, комутація та перетворення енергії.
Напівпровідникові прилади активуються, коли через них протікає електричний струм. Цей струм змушує електрони в їхніх зовнішніх оболонках вільно протікати між своїми атомами, створюючи навколо них електричне поле.