У чому різниця між Castrol A5 і C3?

По-перше, оскільки масла ACEA A5 мають низький HTHS (нижче 3,5). Оливи ACEA C3 мають високий HTHS (понад 3,5). Простіше кажучи, ACEA A5 стає тоншим під тиском і не створює настільки товстої захисної плівки між рухомими частинами, що може збільшити знос.

Також є мастила класу С3 стабільні оливи з середнім рівнем SAPS, для використання в якості масел, сумісних з каталізаторами, у сучасних системах доочистки та високопродуктивних дизельних двигунах із внутрішнім введенням. Однак вони підходять для двигунів, розроблених для використання олив з мінімальною в’язкістю HTHS 3,5 мПа*с.

Специфікація масла ACEA A5 / B5 призначена для звичайні та низьков'язкі масла, придатні для бензинових і дизельних двигунів. Зниження споживання палива щонайменше на 2,5% порівняно з оливою з в’язкістю 15W-40 має бути продемонстровано на тестовому двигуні, щоб олива відповідала цій специфікації.

Масла А5/В5 є оливи з низьким коефіцієнтом тертя, низькою в'язкістю з в'язкістю при високій температурі/високій швидкості зсуву. Масла A7/B7 мають в’язкість HT/HS від 2,9 до 3,5 мПа·с.

Масла ACEA C3 є мастилами вищого рівня з низьким вмістом SAPS1. Вони призначені для використання в високопродуктивні бензинові та легкі дизельні двигуни де використовуються передові системи доочищення, такі як дизельні сажові фільтри (DPF) і трикомпонентні каталізатори (TWC).