У чому різниця між розацеа та куперозною шкірою?
Купероз і розацеа є доброякісними, хронічними та рецидивуючими захворюваннями шкіри. Для них характерні: Купероз: наявне почервоніння внаслідок розширення капілярів, які зрошують дерму. Розацеа: може вказувати на розширення судин та/або запальні ураження з папулами та пустулами на обличчі, схожими на акне.
Розацеа – це прогресуюче захворювання, яке проявляється у вигляді загострень і може мати різні форми. На ранніх стадіях це може проявлятися лише у вигляді почервоніння в середині обличчя. З часом з’являються дрібні розширені кровоносні судини разом із більш значним, постійним почервонінням. Це те, що зазвичай називають куперозом.
Основним симптомом куперозу шкіри є поява дрібні розширені капіляри, які на обличчі утворюють своєрідну павутинку характерних червоних тонів. Крім цих видимих кровоносних судин, люди з куперозною шкірою також можуть мати червоні плями на обличчі, а також напружену, суху шкіру.
Термін «куперозна шкіра» іноді використовується для опису шкіри, на якій є ознаки розацеа. Розацеа — захворювання шкіри, яке найчастіше зустрічається у людей зі світлою шкірою. Вважається, що десь від 2 до 22 відсотків людей зі світлою шкірою мають розацеа.
Лікування лазером і світлом Лазерна терапія може зменшити почервоніння, яке виникає при куперозі. Для цього використовуються різні судинні лазери, включаючи довгоімпульсний лазер Nd:YAG, олександритовий лазер, жовтий лазер 577 нм, судинний лазер IPL (інтенсивне імпульсне світло) і радіочастотний пристрій.
Акне, псоріаз і волосяний кератоз є приклади захворювань шкіри, які ви можете прийняти за розацеа. Визначення тригерів, зміна способу життя та застосування місцевих кремів можуть допомогти вам впоратися з симптомами розацеа.