Як АТФ використовується в диханні?

Клітинне дихання може відбуватися як аеробним (з використанням кисню), так і анаеробним (без кисню). Під час аеробного клітинного дихання глюкоза реагує з киснем, утворюючи АТФ, який може використовуватися клітиною. Вуглекислий газ і вода утворюються як побічні продукти.

АТФ служить основною енергетичною валютою в клітинному диханні, зберігаючи та передаючи енергію для різноманітної клітинної діяльності. Аденозинтрифосфат (АТФ) відіграє вирішальну роль у процесі клітинного дихання, тобто процесі, за допомогою якого клітини генерують енергію.

Під час дихання, аеробного чи анаеробного, першим кроком є ​​гліколіз. Це коли глюкоза розщеплюється на дві молекули пірувату. АТФ використовується під час гліколізу. Однією з основних ролей АТФ є його використання в гліколізі.

Типова людина не може прожити без дихання більше 3 хвилин, і навіть якби ви хотіли затримати дихання довше, ваша вегетативна нервова система взяла б контроль. Це тому, що клітини повинні підтримувати окислювальний метаболізм для виробництва енергії, яка постійно регенерує аденозинтрифосфат (АТФ).

Подумайте про це як про «енергетичну валюту» клітини. Якщо клітині потрібно витрачати енергію для виконання завдання, молекула АТФ відщеплює один із трьох своїх фосфатів, перетворюючись на АДФ (аденозиндифосфат) + фосфат. Енергія, яку утримує ця молекула фосфату, тепер вивільнена та доступна для виконання роботи для клітини.

Дійсно, було показано, що АТФ бере участь у механізмах медіатор запалення у легенях за кількох патофізіологічних станів, включаючи ХОЗЛ та астму [46], [47], [48].