Як це називається, коли ви чутливі до звуків?

Гіперакузія це порушення сприйняття гучності. Пацієнти, які страждають на гіперакузію, можуть здаватися надмірно чутливими до ряду звуків, вважаючи багато шумів нестерпними та болісно гучними.

Мізофонія – це розлад, при якому ви маєте знижену толерантність до певних звуків і речей, які ви можете відчути, пов'язаних з ними.

Проривне дослідження нещодавно виявило це мізофонія – це мозковий розлад. Дослідники вказують на порушення зв’язків у частинах мозку, які обробляють як звукову стимуляцію, так і реакцію на боротьбу/втечу. Це також залучає частини мозку, які кодують важливість звуків.

Гіперакузія є рідкісним розладом слуху де звуки, які інші сприймають як нормальні, здаються незручно — і часто нестерпно — гучними. Це також описується як знижена звукова толерантність або літній час. Люди з нормальним слухом сприймають різні звуки з різним ступенем гучності.

[1] Найбільш поширеною причиною гіперакузії є високий шумовий вплив. Зв’язок між гіперакузією та втратою слуху складний. Професійний і рекреаційний вплив шуму та спричинена шумом втрата слуху зазвичай називають основними факторами ризику.

Звукова чутливість є поширеним типом сенсорної чутливості при аутизмі. Це може бути незручно та призвести до сенсорного перевантаження. Чутливість до звуку — також відома як гіперакузія — часто зустрічається у людей з аутизмом.