Як називається малайський шаман?
Бомох (південний тайський: โต๊ะบอมอ; RTGS: до Бомо) є
шаман і практик народної медицини. Термін використовується в основному в Малайзії та частині Суматри, тоді як більшість індонезійців використовують слово дукун.
У малайському світі шамани включають pawang (особливий вид чорних або білих магів) або дукун і бомох (духовні порадники, народні цілителі або знахарі).
Дукун Дукун це індонезійський термін для шамана. Їх роль у суспільстві полягає в ролі традиційного цілителя, духовного медіума, знавців звичаїв і традицій, а іноді й чаклунів і майстрів чорної магії. У загальному вживанні дукун часто плутають з іншим типом шамана, павангом.');})();(function(){window.jsl.dh('tKTsZp38DsWqwbkPus66gQg__40','
Існує кілька прикладів шаманства. Перші два найпоширеніші приклади: Знахарі та знахарки, які використовують ритуали та лікарські рослини для лікування фізичних та емоційних хвороб; Священики, які здійснюють духовне керівництво для своїх громад.
У центрі культури Хмонг знаходиться Txiv Neeb, шаман (буквально «батько/володар духів»). Відповідно до космології хмонг, людське тіло є домом для багатьох душ. Ізоляція та відокремлення однієї чи кількох із цих душ від тіла може спричинити хворобу, депресію та смерть.