Як почати декламаційну промову в школі?
Ваш вступ має тривати 20-45 секунд без поспіху. Ваш вступ повинен містити наступне: Засіб привернення уваги: цитата, риторичне запитання, приголомшливий факт чи статистика, анекдот, яскравий образ, натяк на щось важливе в літературі чи історії.
Як мінімум вступ повинен установіть назву виступу, автора, час його виголошення. Зазвичай студенти роблять коротку частину промови перед тим, як виступити зі своїм вступом, який іноді називають тизером. Деякі студенти роблять вступ, а потім переходять до виступу.
Головне, про що слід пам’ятати:
- Захопіть аудиторію привабливим відкриттям, як анекдот чи риторичне запитання.
- Переконайтеся, що мова (і вступ) зосереджена на одному центральному повідомленні.
- Мають чітку структуру.
- Відпрацюйте вступ кілька разів.
- Сформуйте впевненість заздалегідь.
Будь-яку промову, виголошену з пристрастю та сильними емоціями, можна вважати декламацією. Приклади декламації включатимуть Промова Мартіна Лютера Кінга «Я маю мрію» та Геттісбурзька промова Авраама Лінкольна. Промови почалися в давні часи і триватимуть, доки люди палко відстоюють свої ідеали.
«Доброго ранку/дня/вечора: я (ІМ'Я) ваш спікер на сьогодні. Я хотів би заздалегідь подякувати вам за ваш інтерес до цього/../../ вечора. подія. Я сподіваюся, що те, що я збираюся сказати, буде для вас цікавим/інформативним/роз’яснювальним”.
Виголошення промови: сім ідеальних промовових вступів
- Хто питає, той веде – починаючи із запитання. …
- Почніть свою промову з цитати. …
- Надихайте свою аудиторію розповіддю. …
- Почніть з відкритого циклу. …
- Зачаровуйте публіку притчами. …
- Факти, цифри та статистика як вступ до виступу. …
- Озираючись назад.