Яка дія периферичного вазодилататора?
Периферичні вазодилататори – це засоби, які діють на найбільш дистальні частини судинної системи, тобто на артеріоли та венули. Вони розширюють ці дистальні кровоносні судини та знижують артеріальний тиск, тому серцю легше перекачувати кров через ці периферичні кровоносні судини (і, отже, по всьому тілу).
Механізм дії Загалом, судинорозширювальні засоби розширюють або запобігають звуженню кровоносних судин, що забезпечує більший приплив крові до різних органів тіла. [3] Багато вазодилататорів зв’язуються з рецепторами на ендотеліальних клітинах кровоносних судин, що стимулює вивільнення кальцію.
Судинорозширювальні засоби впливають на м’язи стінок артерій і вен. Вони запобігають напруженню м’язів і звуженню стінок. В результаті кров легше тече по судинах. Серцю не потрібно так сильно качати.
Розширення судин – природний процес, який посилює кровотік і знижує артеріальний тиск. Вазодилатація в основному корисна, оскільки допомагає доставляти кисень і поживні речовини по всьому тілу. Але вазодилатація може бути шкідливою в деяких випадках, що призводить до важкої гіпотензії (низького артеріального тиску).
Розширення судин є розширення кровоносних судин за рахунок розслаблення м’язових стінок судин. Це механізм посилення кровотоку до ділянок тіла, де не вистачає кисню або поживних речовин.
Вони розширюють дистальні кровоносні судини та знижують артеріальний тиск, тому серцю легше перекачувати кров через ці периферичні кровоносні судини (і, отже, по всьому тілу). Для лікування використовуються периферичні вазодилататори гіпертонія, гострий інфаркт міокарда та серцева недостатність.