Яка кельтська традиція стрибати на мітлі?
Якщо пари перестрибували через мітлу, не торкаючись її, вони вважалися одруженими. Так само вони могли стрибнути НАЗАД через мітлу, щоб розлучитися. Якщо будь-яка зі сторін не стрибнула або торкнулася мітли під час цієї церемонії, шлюб (або розлучення) буде визнано недійсним або скасованим.
«Вчинок символізує новий початок і відмова від минулого, а також може означати об'єднання двох сімей або шанобливий уклін предкам сім'їНасправді, навіть після того, як рабство закінчилося, деякі нащадки все одно вирішили стрибнути з мітли, щоб підтвердити свій шлюб, замість того, щоб мати офіційного представника.
Дехто каже, що стрибати через мітлу почалися в Уельсі у 18 столітті, коли ромам не дозволяли одружуватися в церкві. Натомість вони стрибнули на мітлу, щоб означити свій союз. Інші вважають, що він походить із Західної Африки, де віники використовувалися як спосіб відганяти злих духів.
Незалежно від походження, стрибки на мітлі були сприйняті валлійцями як свого роду символічний акт цивільного шлюбу. Символічна роль мітли або віника в домі багата і різноманітна в кельтській культурі. Мабуть, його найбільша роль полягає в встановлення межі між домом і дикою природою.
Що таке Jumping the Broom? Стрибки на мітлі, що суперечать своїм корінням як в африканських, так і в ромських традиціях, є красивою та багатою традицією, у якій пара буквально перестрибує через віник (або язичницький віник) наприкінці весільної церемонії, щоб символізувати змітаючи старе та вітаючи нове.
У деяких афроамериканських і темношкірих канадських громадах пари закінчують свою весільну церемонію, разом або окремо перестрибуючи через мітлу. Ця практика задокументована як шлюбна церемонія для поневолених людей на півдні Сполучених Штатів протягом 1840-х і 1850-х років, яким часто не дозволялося одружуватися на законних підставах.