Яка хімічна формула газоподібного кисню, який є продуктом фотосинтезу?

Хоча атоми водню з молекул води використовуються в реакціях фотосинтезу, молекули кисню вивільняються у вигляді газоподібного кисню (О2). (Це хороша новина для таких організмів, як люди та рослини, які використовують кисень для здійснення клітинного дихання!)

Під час фотосинтезу рослини поглинають вуглекислий газ (CO2) і води (H2O) з повітря та ґрунту. У рослинній клітині вода окислюється, тобто втрачає електрони, тоді як вуглекислий газ зменшується, тобто отримує електрони. При цьому вода перетворюється на кисень, а вуглекислий газ — на глюкозу.

Процес фотосинтезу прийнято записувати так: 6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2. Це означає, що реагенти, шість молекул вуглекислого газу та шість молекул води, перетворюються світловою енергією, захопленою хлорофілом (позначено стрілкою) у молекула цукру і шість молекул кисню, продукти.

Отже, продукти фотосинтезу є Глюкоза і кисень.

Хімічне рівняння фотосинтезу дорівнює 6CO2+6H2O→C6H12O6+6O2. 6CO2+6H2O→C6H12O6+6O2. У рослин процес фотосинтезу відбувається в мезофілі листя, всередині хлоропластів. Хлоропласти містять дископодібні структури, які називаються тилакоїдами, які містять пігмент хлорофіл.

Молекула води Вчені включили важкий ізотоп кисню в молекулу води і виявили, що кисень, який виділяється під час фотосинтезу, надходить утворюють воду. Світлову енергію вловлює хлорофіл у листках рослин. Ця енергія використовується для розщеплення води в процесі фотолізу з вивільненням кисню.