Яка мораль нотаток з Underground?

Помилки Раціоналізм і утопізм Підземна людина виступає проти такого погляду, оскільки вважає, що він недооцінює людське прагнення до вільної волі. Він стверджує, що люди цінують здатність проявляти власну волю — навіть якщо вона суперечить їхнім найкращим інтересам — більше, ніж розум.

У романі прямо натякає на те, що завдяки освіченому егоїзму ми всі прийдемо до одного висновку: це спільна робота в дусі гармонії та відкритості в поєднанні з науковими методами може призвести до повної трансформації людського суспільства.

У своїй короткій книзі 1864 року «Записки з підпілля» Федір Достоєвський розповідає про людину, яка «надто свідома». Чоловік, чиє ім'я ми так і не дізнаємося, настільки усвідомлює власні думки та почуття, що це змушує його бути нерішучим і надмірно самокритичним.

«Записки з підпілля» — це величезне досягнення в екзистенціалістська думка. Роман ілюструє існування окремої людини, яка посеред своїх нескінченних невдач бореться за існування, визначення себе, визначення всесвіту навколо себе та належність.

Тема — це повідомлення або урок, який читач дізнається, читаючи історію. Іноді історія має особливе повідомлення, відоме як мораль. Мораль — це тип повідомлення, яке дає читачеві життєвий урок, наприклад що є правильним чи неправильним, як приймати рішення або як ставитися до інших людей.