Яка наукова ідея гальванометра?
Гальванометр має постійний магніт, який піддає котушку впливу свого магнітного поля. Коли електрика проходить всередині котушки, голка всередині неї починає обертатися з більшою або меншою інтенсивністю, залежно від струму, що циркулює всередині неї.
Гальванометр — це чутливий прилад, який використовується для визначення дуже низького струму. Його робота заснована на тому принципі котушка, розміщена в однорідному магнітному полі, відчуває крутний момент, коли в ній створюється електричний струм. Прогин котушки визначають за прикріпленим до неї покажчиком, що рухається по шкалі.
гальванометр. іменник. gal·va·nom·e·ter ˌgal-və-ˈnäm-ət-ər. : прилад для виявлення або вимірювання слабкого електричного струму шляхом переміщення магнітної стрілки або котушки в магнітному полі.
гальванометр, прилад для вимірювання малого електричного струму або функції струму шляхом відхилення рухомої котушки. Відхилення — це механічне обертання, викликане силами струму.
Гальванометри з рухомою котушкою працюють за таким принципом котушка зі струмом відчуває крутний момент, коли поміщається в магнітне поле. Під час проходження електричного струму через котушку на неї діє крутний момент, який відхиляє котушку.