Яка поведінка є прикладом особистої казки?
Особиста байка відображає помилкова віра в те, що чиїсь почуття та досвід унікально відрізняються від почуття та досвіду інших (Елькінд, 1967, 1978, 1985). Тому підліток може повірити, що «інші не можуть зрозуміти, через що я проходжу», «зі мною цього не станеться» і «я можу впоратися з будь-чим».
Особиста історія включає в себе підлітків відчуття, що їхні переживання, емоції та боротьба є унікальними та незрозумілими для інших, що призводить до відчуття ізоляції та відчуженості. Прикладом може бути підліток, переконаний, що ніхто інший не може зрозуміти їхні почуття розбитого серця чи розчарування.
Особиста байка – аспект підліткового егоцентризму, який характеризується переконанням підлітка, що його чи її думки, почуття та досвід унікальні, чудовіші чи жахливіші, ніж чиїсь інші.
Особиста байка є переконання багатьох підлітків, яке говорить їм, що вони особливі та унікальні настільки, що жодні життєві труднощі чи проблеми не торкнуться їх, незалежно від їхньої поведінки.
Бажання приватності та небажання ділитися особистою інформацією можуть бути подальшою реакцією на відчуття постійного спостереження з боку інших. Іншим важливим наслідком підліткового егоцентризму є особиста байка або віра в те, що людина унікальна, особлива і невразлива до шкоди.
Байка — це вигадана розповідь, покликана викласти моральний урок. Деякі популярні байки включають Мурахи і коник, Пасічник і бджоли, В’язанка шкарпеток, Кішка-дівка, Сільська та міська миші..