Яка правда в правосудді перехідного періоду?

Пошук істини

Пошук істини

Процеси пошуку істини дозволити суспільству вивчити та розібратися з минулими злочинами та звірствами та запобігти їхньому повторенню в майбутньому. Пошук істини часто виникає в суспільствах, які вийшли з періоду тривалого конфлікту або авторитарного правління.

https://en.wikipedia.org › wiki › Пошук істини

заходи спрямовані на заохочення суспільства до розвитку та узгодження спільної історії чи колективної пам’яті про період широкого конфлікту чи насильства.

Пошук істини може допомогти жертвам розкритися, розкривши такі подробиці, як доля насильно зниклих близьких або чому певні люди стали мішенями для насильства. Жертви порушень прав людини не можуть забувати, і держави зобов’язані зберігати історичну пам’ять про періоди насильства та репресій.

Концепція правосуддя перехідного періоду походить від міжнародного руху за права людини. Спочатку він стосувався судового процесу розгляду порушень прав людини, скоєних диктаторськими чи репресивними режимами під час демократичного переходу.

УВКПЛ | Мінімальні міжнародно-правові стандарти, що лежать в основі правосуддя перехідного періоду (правда, справедливість, відшкодування, вшанування пам'яті та гарантії неповторення)

Правосуддя перехідного періоду стосується сфери діяльності та дослідження, зосередженого на тому, як суспільства реагують на спадщину минулих порушень прав людини, масових звірств чи інших форм важкої соціальної травми, включаючи геноцид чи громадянську війну, з метою побудови більш демократичної, справедливої ​​чи мирне майбутнє.

Пошук істини часто виникає в суспільствах, які вийшли з періоду тривалого конфлікту або авторитарного правління. Найвідомішим прикладом на сьогодні є Південноафриканська комісія правди та примирення, хоча є й багато інших прикладів.