Яка прихована екологічна шкода від видобутку світового піску?

Але ця малопомічена і переважно нерегульована діяльність має серйозні витрати — руйнуючи річки, завдаючи шкоди прибережним екосистемам і навіть знищуючи цілі острови.5 лютого 2019 р

Надмірний видобуток піщано-гравію в річці спричиняє деградація річок. Видобуток у руслі знижує дно річки, що може призвести до ерозії берега. Виснаження піску в руслі річок і вздовж прибережних районів спричиняє поглиблення річок і естуаріїв, а також розширення гирл річок і прибережних бухт.

Видобуток піску з річок і морських екосистем "може призвести до ерозії, засолення водоносних горизонтів, втрати захисту від штормових нагонів і впливу на біорізноманіття, які становлять загрозу для засобів до існування через, серед іншого, водопостачання, виробництво продуктів харчування, рибальство або індустрію туризму», – каже ЮНЕП.

Додаткові екологічні проблеми залишаються. У міру видалення піску, русла річок стають глибшими, що сприяє зниженню рівня води. Таким чином, зниження рівня грунтових вод обмежує доступ фермерів до води для їхніх культур.

Пісок є другим найбільш використовуваним товаром у світі після води. Морський пісок є основним продуктом у будівництві, але світові запаси виснажуються з небаченою раніше швидкістю. За оцінками ЮНЕП, щороку видобувається від 4 до 8 мільярдів тонн морського піску.

Експерти кажуть, що видобуток піску може мати численні наслідки для морського середовища, наприклад завдаючи шкоди біорізноманіттю, забруднюючи воду та роблячи узбережжя більш вразливим до підвищення рівня моря.