Яка різниця між атеїзмом і теїзмом?
Підсумок уроку. Теїзм – це система релігійних переконань, згідно з якою людина вірить в існування одного або кількох божеств. Чистий теїзм зазвичай передбачає, що хтось відчуває, що він знає, що його переконання виправдані. З іншого боку, атеїзм – це відсутність віри в будь-які божества.
Повторюємо, що постійна проблема західного християнства полягає в тому, що люди думають, що існує лише одна концепція Бога, і ця концепція є Богом надприродного теїзму. насправді, людина може бути атеїстом (людиною, яка не вірить у теїзм) і при цьому вірити в Бога (Бог панентеїзму, наприклад).
Як це називається, коли ти віриш у Бога, але не в релігію? Віра в Бога, але не релігія, підпадає під категорію агностичний теїзм. Віра в Бога існує, але може бути відмова від інституційної ортодоксиї та ортопраксії релігії.
Атеїсти вважають, що немає підстав для релігійних переконань і що вони повинні вірити лише в те, що можна довести логічно або експериментально, тоді як теїсти вважають, що у них є достатньо підстав вірити.
У психологічному розумінні цього слова атеїзм – це психологічний стан, а саме стан атеїста, коли атеїст визначається як людина, яка не є теїстом, а теїст визначається як людина, яка вірить, що Бог існує (або що боги існують).
Незалежно від того, вірите ви в існування Бога чи ні, Він, за визначенням, нематеріальний і трансцендентний. Він нематеріальний, тому що Він не складається з фізичної матерії, не зроблений з матеріальних речовин, як ми з вами. І Бог трансцендентний, тому що Він існує поза простором і часом.