Яка різниця між атомною моделлю Дальтона та Демокріта?
Обидва їхні уявлення про те, що атоми неідентичної речовини мають різну величину та масу, а атоми однієї речовини схожі, були схожі. Демокріт запропонував всю теорію атома на основі причин, тоді як Дальтон запропонував свою теорію на основі експерименту з випаровуванням.
Відповідь і пояснення: Дальтон каже, що атоми різних елементів відрізняються розміром і масою, тоді як сучасна теорія говорить, що вони відрізняються середньою масою. Дальтон каже, що атоми є неподільними частинками, тоді як сучасна теорія говорить, що атоми поділяються на субатомні частинки, такі як протони, нейтрони та електрони.
Атомна теорія Дальтона була підкріплена численними експериментами та спостереженнями, і вона забезпечила наукову основу для розуміння поведінки матерії на атомному рівні. На відміну від цього, Атомна теорія Демокріта ґрунтувалася на спекуляціях і не мала експериментальних доказів на її підтримку.
Примітка. Основна відмінність між двома моделями полягає в тому, що Дальтон припустив, що атом неподільний і незнищенний, тоді як Томсон працював над існуванням субатомних частинок всередині атома та їх розташуванням тобто він вважав атом величиною, що ділиться, на відміну від Дальтона.
Атомна теорія Дальтона (1804) Уся речовина складається з надзвичайно малих частинок, які називаються атомами. Атоми даного елемента однакові за розміром, масою та іншими властивостями. Атоми різних елементів відрізняються за розміром, масою та іншими властивостями. Атоми не можна розділити, створити чи знищити.