Яка різниця між BPD і DPD?
Люди з BPD відчувають інтенсивний страх бути покинутим і їм важко контролювати свої емоції, особливо гнів. DPD зазвичай не включає коливання настрою та імпульсивність. Люди з DPD зазвичай пасивні та покірні, тому що вони не хочуть викликати конфлікт у своїх стосунках.
Незважаючи на певну схожість, відмінності між цими двома розладами значні. Потреба в заспокоєнні та керівництві під час прийняття рішень є відмінним фактором ДПР, тоді як особи з БЛД можуть демонструвати більшу саморуйнівну поведінку та більшу схильність до перепадів настрою та сильного гніву.
Люди з BPD можуть коливатися між відчуттям покірності та крайньої ворожості, тоді як люди з BPD не відчувають такої ворожості. Крім того, люди з BPD можуть коливатися між переоцінкою та знеціненням людей у своєму житті.
Симптоми залежного розладу особистості
- Труднощі з прийняттям рішень без участі або присутності інших.
- Бути надмірно пасивним або покірним.
- Нездатність не погоджуватися з іншими або сперечатися з іншими.
- Дозволяти або віддавати перевагу іншим людям займатися вашою особистою справою.
- Надзвичайний страх бути покинутим, особливо з боку близьких.
Так само особа с прикордонний розлад особистості бореться зі стабільністю в міжособистісних стосунках, тоді як співзалежність передбачає певну залежність від людини.
Залежний розлад особистості (DPD) і прикордонний розлад особистості (BPD) включають міжособистісні труднощі та страх бути покинутими, але це різні розлади особистості.