Яка різниця між циліарним і джгутиковим рухом?

Рух війок обертальний, дуже швидкий. Рух джгутиків є обертальним рухом у прокаріотів, тоді як рух згинання в еукаріотів. Війки б'ються координовано або одна за одною. Джгутики б'ються незалежно один від одного.

Війки — це волосоподібні придатки, які виступають з поверхні живих клітин. Джгутики — це довгі ниткоподібні відростки, розташовані на поверхні живих клітин.

Війки присутні в таких організмах, як парамецій, тоді як джгутики можна знайти в бактеріях і сперматозоїдах. Війки коротші і численніші за джгутики. Війки та джгутики є найпоширенішими органелами для пересування в одноклітинних організмах. Організми з віями можуть рухатися швидше й ефективніше.

Джгутиковий рух, або локомоція, виникає у вигляді плоских хвиль, веслоподібних биття або тривимірних хвиль. Усі ці три форми джгутикової локомоції складаються з хвиль скорочення, які проходять або від основи до кінчика джгутика, або у зворотному напрямку, створюючи рух вперед або назад.

Циліарний рух є ритмічний рух війок, що призводить до руху рідини або клітини. Ритмічний, різкий рух війок епітеліальних клітин, інфузорій найпростіших або джгутиків, викликаний поперемінним скороченням і розслабленням скорочувальних ниток (міоїдів) на одній стороні війки або джгутика.