Яка різниця між цунамі та приливною хвилею?
За словами експерта, а морський трус Це рух морського дна. «Це може бути землетрус, епіцентр якого знаходиться під морським дном що Коротше кажучи, це створює рух цього дна, який потім хвилює море». З іншого боку, а цунамі Це «коли відкривається море». 10 січня 2024 року
"Поки Приливна хвиля – це землетрус, епіцентр якого знаходиться на дні моря, цунамі – це гігантська хвиля, викликана припливною хвилею або виверженням підводного вулкана.", – уточнює Fundéu.
На початку цього століття саме 26 грудня 2004 року біля узбережжя індонезійського острова Суматра в Індійському океані стався землетрус магнітудою 9,1.. Сильний підземний поштовх викликав настільки руйнівне цунамі, що на даний момент вважається найбільш смертоносним в історії.
обох, Перші – це ті, які завдають найбільшої шкоди, оскільки не вистачає часу для евакуації території. (зазвичай вони відбуваються між 10 і 20 хвилинами після землетрусу) і тому, що землетрус сам по собі породжує жах і хаос, що дуже ускладнює організацію впорядкованої евакуації.
Щоб зламати, хвиля повинна бути дуже крутою. Через велику довжину хвилі цунамі зазвичай не досягає нахилу, необхідного для розриву. Є Саме через такі великі довжини хвиль, об’єм води, яку вони несуть, і кількість енергії, яку вони передають, цунамі настільки небезпечні. .
Індійський океан (2004) Цунамі, викликане землетрусом в Індійському океані в 2004 році в Таїланді. На сьогоднішній день найбільш руйнівне цунамі сталося 26 грудня 2004 року в Індійському океані, загинули приблизно 280 000 осіб, безпосередньо пов’язані з цунамі.