Яка різниця між Хомським і біхевіористом?
Хомський не був біхевіористом. Він допоміг розпалити когнітивну революцію в психології та був основоположником його теорії мови. Хомський вважав, наприклад, що мова була придбана завдяки пристрою для вивчення мови (LAD).
Скіннер стверджував, що поведінка, включаючи мову, засвоюється через підкріплення. З іншого боку, Хомський стверджував, що всі люди мають вроджену здатність до мови. Обидва залишили значний відбиток на нашому розумінні того, як люди освоюють мову в дитинстві чи пізніше в житті.
Хомський (1928–) заперечував на тій підставі, що швидкість, з якою дитина вивчає мову і демонструє здатність складати правильні нові речення, навіть не чуючи граматично правильного мовлення, означає, що ця мовна здатність не була навчена.
Скіннер вважав, що діти вивчають мову через оперантне обумовлення — що діти отримують «винагороду» за використання мови функціональним способом. Теорія Ноама Хомського стверджує, що діти мають вроджену біологічну здатність вивчати мову; проте його теорія не була підтверджена генетичними або неврологічними дослідженнями.
Джон Бродус Ватсон, який жив з 1879 по 1958 рік, був американським психологом, якого вважають батьком психологічної школи біхевіоризму.