Яка різниця між клієнтом TCP-сокета та сервером?
TCP-сервер прослуховує добре відомий порт (або пару IP-адреси та порту) і приймає підключення від TCP-клієнтів. TCP-клієнт ініціює запит на підключення до TCP-сервера, щоб налаштувати з’єднання з сервером. Справжній TCP-сервер може приймати кілька підключень до одного сокета.
Підключення клієнта та сервера TCP/IP «Клієнт» у з’єднанні TCP/IP — це комп’ютер або пристрій, який «набирає номер», а «Сервер» — це комп’ютер, який «прослуховує» вхідні виклики.
Сокети зазвичай використовуються для взаємодії клієнта і сервера. Типова конфігурація системи розміщує сервер на одній машині, а клієнти – на інших машинах. Клієнти підключаються до сервера, обмінюються інформацією, а потім відключаються. Сокет має типовий потік подій.
TCP/IP-сокети є використовується для реалізації надійних двосторонніх постійних потокових з’єднань «точка-точка» між хостами в Інтернеті. Система введення-виведення Java може використовувати сокети для підключення до інших програм у локальній системі або в інших системах в Інтернеті.
Для сервера ви зазвичай створюєте сокет, потім прив’язуєте його до певного порту та приймаєте з’єднання. Для клієнта ви створюєте сокет і підключаєтесь до вказаної адреси (IP-адреса та пара портів для з’єднання TCP/IP). На одному пристрої можна одночасно запускати TCP-сервер і клієнт.
Рішення: a) Якщо ви спочатку запустите TCPClient, потім клієнт спробує встановити TCP-з'єднання з неіснуючим серверним процесом. Підключення TCP не буде встановлено.