Яка різниця між мітотичним і мейотичним веретенами?

The мейотичне веретено

мейотичне веретено

Мітотичне веретено є структура, яка утворюється під час поділу клітини і розділяє подвоєні хромосоми. В еукаріотичних клітинах мітотичний апарат складається з двох центросом і веретеноподібних мікротрубочок (мал. 43.9). Центросома має діаметр 1-2 мкм.

https://www.sciencedirect.com › topics › мітоз-веретено

в ооцитах відрізняється від мітотичних веретен тим у ньому відсутні центри організації мікротрубочок, які називаються центросоми

центросоми

У клітинній біології центросома (лат. centrum «центр» + грец. sōma «тіло») (архаїчно цитоцентр) є органела, яка служить головним центром організації мікротрубочок (MTOC) тваринної клітини, а також регулятором прогресії клітинного циклу.

https://en.wikipedia.org › wiki › Centrosome

.

Мітоз виробляє дві генетично ідентичні «дочірні» клітини з однієї «батьківської» клітини, тоді як мейоз виробляє клітини, генетично унікальні від батьківської та містять лише вдвічі менше ДНК.

Розрізняють два види поділу клітин: мітоз і мейоз. У більшості випадків, коли люди говорять про «поділ клітин», вони мають на увазі мітоз, процес утворення нових клітин тіла. Мейоз – це тип поділу клітин, який створює яйцеклітини та сперматозоїди.

Веретено поділу необхідне для порівну поділу хромосом у батьківській клітині на дві дочірні клітини під час обох типів поділу ядра: мітозу та мейозу. Під час мітозу волокна веретена поділу називаються мітотичним веретеном. Тим часом, під час мейозуволокна веретена називають мейотичним веретеном.

Його називають мітотичним веретеном під час мітозу, процесу, який виробляє генетично ідентичні дочірні клітини, або мейотичним веретеном під час мейозу, процесу, який виробляє гамети з половиною кількості хромосом батьківської клітини.

Наприклад, під час мейотичних поділів веретена мають заокруглені полюси та є ацентросомальними, не мають помітних астральних мікротрубочок, тоді як мітотичні веретена зазвичай мають сфокусовані полюси з центросомами, які створюють масиви астральних мікротрубочок.