Яка різниця між найманцем і солдатом?
Частково це відрізняє найманців від звичайних солдатів вони приймають рішення боротися поодинці. Вони мають повну самостійність у виборі йти на війну, і не мають серйозних причин для цього, тому що вони не борються за справу.
Незалежно від того, чи діє він індивідуально, чи працює у сучасних багатоцільових охоронних компаніях, найманець, як правило, є порушником прав людини. Іноді він виступає як професійний агент у терористичних операціях; він бере участь у незаконному обігу; він, серед іншого, вчиняє диверсії.
Найманець, також званий найманцем, солдатом удачі або найманою зброєю, є приватною особою, яка приєднується до збройного конфлікту з метою особистої вигоди, інакше є сторонньою особою конфлікту та не є членом жодної іншої офіційної армії.
Згідно з двома Конвенціями про найманство, найманство вважається злочином, тоді як згідно з міжнародним гуманітарним правом найманство само по собі не є порушенням Женевських конвенцій чи протоколів.
Міжнародне право забороняє використання найманців у збройних конфліктах і певних мирних ситуаціях.
На практиці у нас велика кількість найманців, включаючи значну кількість іноземців (у 2021 році більшість озброєних підрядників, які працювали на Центральне командування США, були іноземними громадянами), які воюють за Сполучені Штати на одній посаді, а потім за іншого високопоставленого учасника на іншій.