Яка різниця між NKCC1 і NKCC2?

Описано дві форми NKCC: NKCC1, «домашня» ізоформа, яка також відповідає за накопичення Cl в секреторних епітеліальних клітинах, і NKCC2, яка опосередковує надходження апікального Na+K+Cl до ниркових епітеліальних клітин.

У міру того, як сеча рухається до більш поверхневої частини товстої висхідної кінцівки, відбувається NKCC2 основний транспортний білок, за допомогою якого натрій реабсорбується із сечі. Цей зовнішній рух натрію та відсутність водопроникності в товстій висхідній кінцівці створює більш розбавлену сечу.

Отже, NKCC2 один із транспортних білків із найвищою загальною здатністю до реабсорбції в нирках. Отже, навіть незначні зміни в транспортній активності NKCC2 значною мірою змінюють здатність нирок до реабсорбції NaCl і врешті-решт призводять до порушень сольового та водного гомеостазу.

Апікальний котранспортер NKCC2 опосередковує реабсорбцію NaCl товстою висхідною кінцівкою (TAL), сприяючи підтримці артеріального тиску.

Фуросемід є потужним і перорально активним інгібітором котранспортера Na+/K+/2Cl- (NKCC), NKCC1 і NKCC2. Фуросемід також є антагоністом ГАМК-рецепторів і виявляє 100-кратну селективність щодо α6-вмісних рецепторів, ніж α1-вмісних рецепторів.

Дійсно, активність NKCC2 стимулюється PKA і PKC, але інгібується 20-НЕТЕ. PKA-опосередкована стимуляція активності Na+/K+-АТФази спостерігається лише в умовах кисню, але перекривається інгібіторними шляхами PLA2 в умовах гіпоксії.