Яка різниця між поривом труби та гідроударом?
Перехідні процеси в закритих трубопроводах зазвичай класифікуються на дві категорії: Повільне коливання маси рідини називається сплеском, тоді як швидка зміна потоку, що супроводжується пружною деформацією рідини та трубопроводу, називається гідроударом.
Гідроудар (також відомий як хвиля) виникає, коли швидкість рідини змінюється такими діями, як зміна положення клапана та заплановані чи незаплановані відключення насоса.
Цей експеримент просить студентів встановити потік через помпажну трубу та закрити її клапан, створюючи стрибок тиску в помпажі, який коливається протягом кількох секунд. Студенти аналізують свої результати та порівнюють із теоретичним періодом та амплітудою коливань.
Сплеск тиску, або «гідроудар», є короткочасне підвищення тиску внаслідок зміни швидкості рідини в трубопроводі.
Гідроудар, що виникає в системах утилізації пари та конденсату, зазвичай класифікується на дві основні категорії: викликані високошвидкісним попаданням конденсату в труби тощо. спричинений раптовою конденсацією пари, яка створює стінки конденсату, які врізаються одна в одну.
Проблема гідроудару Вплив ударної хвилі може пошкодити труби та вибити їх, а також пошкодити крани, змішувачі та побутову техніку. Достатня сила від гідроудару може навіть призвести до розриву труб. Якщо ви чуєте деренчання разом із гідроударом, це, швидше за все, означає, що у вас ослабли труби.