Яка різниця між ширококутними та надширококутними об’єктивами?

Ширококутний об’єктив: підтримує фокусну відстань від 38 до 24 мм і кут огляду від 60 до 84 градусів. Надширококутний об’єктив: підтримує фокусну відстань від 20 до 13 мм і кут огляду від 94 до 118 градусів.

Насправді ширококутним зазвичай називають будь-який об’єктив шириною 35 мм або більше на корпусі повнокадрової камери або 24 мм на камерах APS-C. Ультраширококутні об’єктиви повнокадрового об’єктива мають ширину понад 24 мм, як-от об’єктив 16-35 мм f/2.8 для Canon або 14-24 мм f/2.8 для камер Nikon.

Надширокоугольні лінзи є для наближення та залучення глядача до фотографії, а не для розміщення об’єкта на фотографії. Ultrawides не для слабкодухих. Для репортажистів надширокі — це для того, щоб вдарити в обличчя розлюченого п’яного, який розмахує розбитою пляшкою, щоб перебільшити свій божевільний гнів і грубу зброю.

Надширококутний об'єктив розширює огляд як убік, так і по вертикалі, тому композицію потрібно трохи продумати, щоб уникнути мас м’якого неба. Чим ширший об’єктив, тим глибша перспектива, тому передній план виглядає далі від фону, ніж у стандартному або телеоб’єктиві.

За допомогою надширококутного об’єктива (зазвичай визначається як 20 мм або менше в повному кадрі) можна отримати драматичні ефекти перспективи, і вони особливо добре працюють під час зйомки всередині. Все виглядає більше. Їх дуже варто спробувати і вони не такі вже й дорогі.

Фотографи нерухомості, зокрема, часто використовують для цього надширококутні об’єктиви сфотографувати інтер'єр. З іншого боку, пейзажні фотографи використовують надширококутні об’єктиви, щоб перебільшити відносний розмір об’єктів переднього плану, водночас відображаючи величезні ландшафти на задньому плані.