Яка різниця між snoRNA і snornp?

snoRNA утворюються після сплайсингу, дерозгалуження та підрізання інтронів мРНК. Згодом зрілі snoRNA асоціюються з білками з утворенням малих ядерцевих рибонуклеопротеїнів (snoRNP). Ці комплекси експортуються в ядерце для участі в процесингу рРНК [5].

Малі ядерцеві РНК Малі ядерцеві РНК (snoRNA), тип некодуючої РНК, широко присутні в ядерцях еукаріотичних клітин і відіграють важливу роль у модифікації рРНК.');})();(function(){window.jsl.dh(' 5gDrZpi1DKqA5OMPm9Wr2QI__31','

Ключова відмінність між snRNA і snoRNA полягає в тому, що snRNA бере участь в альтернативному сплайсингу молекул пре-мРНК для визначення послідовності, яка повинна бути трансльована в білки, тоді як snoRNA бере участь у зміні тРНК, рРНК і мРНК редагування та генома імпринтинг.

SnoRNA можна розділити на два класи, які володіють відмінними, еволюційно збереженими елементами послідовності: box C/D і box H/ACA snoRNAs, які керують спарюванням основ відповідно метилюванням 2′-O-рибози та псевдоуридилюванням специфічних нуклеотидів рРНК [1,2].

Малі ядерцеві рибонуклеопротеїни (snoRNP) — це клас білків, відповідальних за процесинг і модифікація рибосомальних РНК в ядерці. Вони поділяються на два класи – коробка C/D і H/ACA – обидва з яких необхідні для певних подій обробки рРНК.

SnRNP, або малий ядерний рибонуклеопротеїд, це клас РНК, які після складання зі специфічними білками утворюють серцевину сплайсосоми. Сплайсосома відповідає за видалення інтронів з пре-інформаційної РНК під час експресії генів.