Яка різниця між точка-точка та публікація-підписка в MQ?
Різниця між моделлю обміну повідомленнями «точка-точка» та публікацією/підпискою полягає в тому скільки одержувачів повідомлення. Ще одна відмінність полягає в моделі «точка-точка», відправник повідомлення повинен знати одержувача, але в публікації/підписці видавцям повідомлення не потрібно знати, де буде використано повідомлення. 19 грудня 2020 р.
Точка-точка часто використовується синхронно, тоді як публікація/підписка має тенденцію бути асинхронною. Кожна з цих технік може мати місце в сучасній платформі мікросервісів, але важливо розуміти роль, яку відіграє кожна з них, щоб їх можна було ефективно використовувати. Теми: Спілкування в реальному світі.
Основна відмінність між чергою повідомлень і шаблоном «Публікація-підписка» (Pub-Sub) полягає в їхній моделі зв’язку: черги повідомлень дотримуються моделі зв’язку «один-до-одного», де повідомлення мають певного адресата та приймаються одним одержувачем, а Pub- Sub працює за моделлю трансляції "один до багатьох", де …
Обмін повідомленнями "точка-точка", як правило, більш пов'язаний, ніж модель публікації та підписки, оскільки відправник зазвичай знає, як буде використано повідомлення та хто його отримає. Наприклад, відправник може надіслати замовлення на торгівлю акціями до черги та чекати відповіді, яка містить номер підтвердження торгівлі.
Черги повідомлень: MQ — це система зв’язку «точка-точка», де повідомлення надсилаються одному отримувачу, що забезпечує впорядковану та надійну доставку. Публікація-підписка: у системах Pub/Sub повідомлення надсилаються кільком передплатникам одночасно, сприяючи відокремленню та масштабованості.
Недоліки моделі публікації-підписки
- Збільшена затримка: хоча модель Pub/Sub чудово підходить для спілкування в режимі реального часу, вона може викликати деяку затримку порівняно з методами прямого зв’язку. …
- Обмежено асинхронним зв’язком: Pub/Sub в основному призначений для асинхронного зв’язку.