Яка різниця між відеокартою та відеопам'яттю?
Відеопам’ять — це виділена пам’ять на графічній карті, яка відповідає виключно за обробку пов’язаних із графікою даних. Навпаки, оперативна пам’ять (RAM) використовується для загальних обчислювальних завдань і служить тимчасовим робочим простором як для керуючого процесора (CPU), так і для графічного процесора (GPU).
Найпростішими словами, VRAM – це тип оперативної пам'яті. RAM відноситься до загальної пам'яті комп'ютера. Інший тип оперативної пам’яті, який називається синхронною DRAM, покладається на комп’ютери для запуску програм, завантаження операційної системи та виконання завдань. VRAM — це частина оперативної пам’яті, яка спеціально призначена для обробки завдань, пов’язаних із графікою.
Що таке VRAM? VRAM — це високошвидкісна пам'ять, розташована на вашій графічній карті. Це один із компонентів більшої підсистеми пам’яті, яка допомагає переконатися, що ваш графічний процесор має доступ до даних, необхідних для плавної обробки та відображення зображень.
Поки Оперативна пам’ять може виконувати широкий спектр завдань, вона повільніша за відеопам’ять, коли йдеться про обробку графіки. Ось чому VRAM необхідна для додатків, які вимагають рендерингу в реальному часі та високоякісного зображення.
Потужний графічний процесор забезпечить плавне та деталізоване зображення, що зробить ігровий процес більш захоплюючим та приємним. З іншого боку, оперативна пам’ять, або оперативна пам’ять, відповідає за ефективний запуск кількох програм на комп’ютері одночасно та за швидке завантаження ігор.
Якщо у вас є окрема графічна карта, вона має певну кількість виділеної оперативної пам’яті, яка припаяна до друкованої плати відеокарти, і це те, що GPU використовуватиме для більшості процесів. Зазвичай ви не можете встановлювати більше оперативної пам’яті на графічну карту.