Яка роль позаклітинних структур у тварин?

Не тільки позаклітинний матрикс утримують клітини разом, утворюючи тканину, але це також дозволяє клітинам усередині тканини спілкуватися одна з одною.31 жовтня 2023 р.

Позаклітинний матрикс (ECM) є неклітинним компонентом, присутнім у всіх тканинах і органах, і забезпечує не тільки важливу фізичну основу для клітинних складових, але також ініціює важливі біохімічні та біомеханічні сигнали, необхідні для морфогенезу, диференціації та гомеостазу тканин. .

Позаклітинний матрикс виконує функції містить фактори росту, які дозволяють клітині знати, коли ділитися, а чи ні. Це також допомагає контролювати, коли мають утворитися нові кровоносні судини, щоб обслуговувати тканину, яку він утримує разом. Клітини тканини взаємодіють з навколишнім середовищем через позаклітинний матрикс.

Хоча клітини тварин не оточені клітинними стінками, Багато клітин у тканинах багатоклітинних організмів вбудовані в позаклітинний матрикс, що складається з секретованих білків і полісахаридів. Позаклітинний матрикс заповнює простір між клітинами і зв’язує клітини і тканини разом.

ECM, як правило, складається з добре організованих мереж полісахаридів і білків, які відіграють важливі функції в різних тканинах. Він підтримує клітини в тканинах і регулює міжклітинну адгезію та комунікацію.

Позаклітинний матрикс (ECM) – це відповідає за фізичне обслуговування1 всіх клітин. Однак концепція про те, що ECM має пасивну роль у клітинній активності, була спростована. Тепер відомо, що він бере участь у численних клітинних процесах, включаючи клітинну проліферацію,1 диференціацію2 та міграцію.