Яка залежність між довжиною хвилі рентгенівського випромінювання та енергією?

Таким чином, хвилі з більшою довжиною мають нижчі частоти, оскільки вони мають менше піків у певний час. Енергія рентгенівського випромінювання безпосередньо залежить від його частоти (E~f) і обернено пов'язаний з довжиною хвилі (E~1/λ). Електромагнітні хвилі з вищими частотами мають пропорційно вищі енергії.

Світло також можна асоціювати з енергією, і існує також проста залежність між енергією та довжиною хвилі. Чим більше довжина хвилі, тим менше енергії, і навпаки.

Грубо кажучи, рентгенівське випромінювання має довжину хвилі від 10 нанометрів до 10 пікометрів, що відповідає частоті в діапазоні від 30 петагерц до 30 екзагерц (3×1016 Гц до 3×1019 Гц) і енергії фотонів у діапазоні від 100 еВ до 100 кеВ, відповідно.

Енергія, E= hf, де h- постійна Планка, а f- частота випромінювання. Отже, для рентгенівських променів; eV=½mѵ2=hf=hѵ/λ.

Так, найкоротша довжина хвилі відповідає фотону з найбільшою енергією, але рентгенівський апарат генерує набагато більше фотонів з більшою довжиною хвилі. Таким чином пікова інтенсивність виникає там, де добуток енергії фотона на кількість фотонів є максимальним.

Відповідь і пояснення: Енергія світла – це обернено пропорційна довжині хвилі і прямо пропорційна швидкості або швидкості світла. Зі збільшенням довжини хвилі світла енергія світла зменшується, а коли довжина хвилі зменшується, енергія зростатиме.