Яке походження кохання в грецькій міфології?

У грецькій міфології, любов не була створена одним божеством чи сутністю; радше, це вважалося фундаментальним аспектом людського досвіду та природного світу. Кохання в різних його формах зображувалося як невід’ємна частина людського стану і не приписувалося конкретному творцю.6 вересня 2024 р.

Деякі історики датують сучасні уявлення про романтичне кохання придворна Європа під час або після Середньовіччя, хоча попереднє існування романтичних прихильностей засвідчено стародавньою любовною поезією. Складна й абстрактна природа любові часто зводить її дискурс до кліше, що припиняє думки.

Про це нам говорять скам'янілості любов виникла сотні мільйонів років тому, допомагаючи нашим предкам ссавцям вижити за часів динозаврів. Люди мають надзвичайно складне емоційне життя. Романтичне кохання, тривалий зв’язок між самцями та самками, є незвичним для ссавців.

«Походження любові». на основі промови Арістофана в симпозіумі Платона. У промові описувалися три різні статі: чоловіки, прив’язані до чоловіків, жінки, прив’язані до жінок, і чоловіки, прив’язані до жінок. Боги розділили їх надвоє, залишивши в них постійне бажання шукати другу половину.

У «Симпозіумі» Платона сказано, що «Любов народжується в кожній людині; воно скликає разом половини нашої початкової природи; воно намагається зробити одне з двох і залікувати рану людської природи. Отже, кожен із нас є «відповідною половинкою» людського цілого… і кожен із нас завжди шукає ту половинку, яка відповідає йому».

Його кінцевим джерелом є Праіндоєвропейський корінь leubh – «турбуватися, бажати, любити» – те саме джерело, що й для слів, включаючи санскритське lubhyati «бажання» та латинське libido «бажання, туга, чуттєва пристрасть, хіть». В історії мистецтва концепція кохання була визначною темою.