Яке призначення вики?

Вика класифікується як великонасінна пасовищна бобова культура, яку можна використовувати для фуражні, фуражні й азотфіксуючі зелене добриво

зелене добриво

У сільському господарстві сидерат є культура, спеціально вирощена для внесення в ґрунт ще зеленою. Як правило, біомаса сидератів вноситься за допомогою плуга або диска, як це часто робиться з (бурим) гноєм. Основною метою є додавання органіки в ґрунт для отримання переваг.

https://en.wikipedia.org › wiki › Зелений_гній

. Усі сорти австралійської вики придатні для зерна, яке використовується як високобілковий корм для всіх жуйних тварин і в обмеженій кількості в раціонах свиней.

Вика також може бути використовується як жива мульча поряд з прохолодними культурами, такими як брокколі та капуста. Вика активно росте поруч із культурою, забезпечує азотом і бореться з бур’янами. Вику також висаджують у фруктових садах, таких як гаї пекан, щоб залучити корисних комах.

Обмеження

  • Погано пристосований до перезволоження.
  • На ранніх стадіях росту вика чутлива до червоного земляного кліща та люцернової блішки, а в середньому та пізніше – до коров’ячої попелиці, а також до місцевого брунькового червеца/Heliothis на стадіях цвітіння та формування стручків.
  • Варіанти післясходових гербіцидів для боротьби з широколистими бур’янами обмежені.

Бідні ґрунти можна оживити органічною речовиною вики, багатою на азот підвищення родючості грунту, що допомагає задовольнити потреби наступних культур. Ще одна перевага полягає в тому, що вика після зернових може знизити співвідношення вуглецю до азоту, покращуючи стан ґрунту разом із мінералізацією та розкладанням стерні.

Деякі сорти вики асоціюються з хворобами коней. Волохата вика (шерстистий стручок або попан) відповідає за спричиняє системну гранулематозну хворобу у коней, а також містить ціаногенні глікозидні сполуки в насінні, що може призвести до раптової смерті або неврологічного захворювання.

Листя і квіти можна їсти сирими або вареними, за смаком нагадують свіжий горошок і є чудовим доповненням до салату. Він має довгу історію використання, і обвуглені залишки були знайдені в місцях неоліту по всьому світу. Вика гірка (Vicia ervilia) була однією з перших одомашнених культур.