Яке просте визначення гравітаційної хвилі?
Гравітаційні хвилі є «брижі» в просторі-часі, викликані одними з найбільш бурхливих і енергійних процесів у Всесвіті. Альберт Ейнштейн передбачив існування гравітаційних хвиль у 1916 році у своїй загальній теорії відносності.
Гравітаційні хвилі, породжені найбільш екстремальними подіями у космосі (як-от зіткнення нейтронних зірок і чорних дір), є брижі в самій тканині Всесвіту. Це порушення простору-часу*, які можуть виявити лише найчутливіші інструменти в усьому світі.
Деякі приклади подій, які можуть спричинити гравітаційну хвилю: коли зірка вибухає асиметрично (називається надновою) коли дві великі зірки обертаються навколо одна одної. коли дві чорні діри обертаються навколо одна одної і зливаються.
Гравітаційна хвиля – це вертикальна хвиля. Найкращий приклад, який я можу придумати, описуючи, як виглядає гравітаційна хвиля, це згадати камінь, який кидають у ставок. Брижі або кола мігрують від точки, коли камінь торкається води. Створюється рух вгору і вниз.
Очікується, що безперервні гравітаційні хвилі створюватимуться один обертовий масивний об'єкт, як нейтронна зірка. Будь-які нерівності або недоліки сферичної форми цієї зірки створюватимуть гравітаційні хвилі під час її обертання. Якщо швидкість обертання зірки залишається постійною, гравітаційні хвилі, які вона випромінює, також залишаться.
Усе завжди рухається, і коли об'єкти прискорюються в просторі-часі, вони можуть створювати маленькі брижі, як камінчик у ставку. Ці хвилі ми називаємо гравітаційними хвилями. Наш Всесвіт, ймовірно, сповнений цих крихітних хвиль, як океан, хвилі якого рухаються в різних напрямках.