Яке релігійне походження Ірану?

Сунітство та шиїтство є двома найбільшими гілками ісламу, причому переважна більшість іранців сповідує шиїтський іслам. Близько 90 відсотків іранців сповідують шиїзм, офіційна релігія Ірану. [i] Навпаки, більшість арабських держав на Близькому Сході є переважно сунітськими.

Цифра загальної кількості християн в Ірані (усіх конфесій) оцінюється в близько 300 тис. Вірмени, ассирійці та халдеї представляють більш традиційні релігійні групи в Ірані, і вони складають понад 90 відсотків християнського населення Ірану.

Після ісламської революції, навіть коли іранські уряди терпіли атеїзм, переважна більшість людей в Ірані залишилися релігійними.

Іран знову об’єднався як незалежна держава 1501 династією Сефевідів, яка затвердила шиїтський іслам як офіційну релігію імперії, знаменуючи значний поворот в історії ісламу. Іран знову став провідною світовою державою, особливо в суперництві з Османською імперією.

Іран, Азербайджан та Ірак сьогодні є переважно послідовниками Шиїтська гілка ісламської віри. В Афганістані, Таджикистані та Центральній Азії, де домінує сунітська гілка ісламу, релігійні твори перською мовою відображають сунітську школу ісламської думки.

Християнство завжди було релігією меншості, яка була затьмарена державними релігіями більшості — зороастризмом у минулому та шиїтським ісламом сьогодні. Християни Ірану відіграли значну роль в історії християнської місії.