Яке співвідношення фенотипу при схрещуванні двох гетерозиготних рослин?
Очікуване фенотипове співвідношення для схрещування двох особин, які є гетерозиготними за даною ознакою, становить 3:1 для домінантного фенотипу порівняно з рецесивним фенотипом. Наприклад, одна ознака, яку Мендель вивчав у рослин гороху, полягала в тому, чи був горох жовтим або зеленим.
про 50 відсотків нащадків будуть гетерозиготними, оскільки при схрещуванні двох гетерозиготних фенотипів вони дають 25 відсотків гомозиготних домінантних нащадків, 25 відсотків гомозиготних рецесивних фенотипів і 50 відсотків гетерозиготних домінантних фенотипів.
Очікуване фенотипове співвідношення схрещування гетерозиготних батьків було б 9:3:3:1. Відхилення від цих очікуваних співвідношень можуть вказувати на те, що дві ознаки пов’язані або що одна або обидві ознаки мають неменделівський спосіб успадкування.
Дигібридне тестове схрещування Дигібридне тестове схрещування: Отримані коефіцієнти потомства дозволяють визначити генотип другого з батьків. Фенотипове співвідношення нащадків 1:1:1:1 спостерігається при схрещуванні дигібрида з гомозиготною рецесивною особиною. Це схрещування називається дигібридним тестовим схрещуванням.');})();(function(){window.jsl.dh('jIjsZo6cC-fW5NoP7Lmt8Ag__44','
Це фенотипове співвідношення 9:3:3:1 є класичне менделівське співвідношення для дигібридного схрещування, в якому алелі двох різних генів незалежно складаються в гамети. Рисунок 1: Класичний менделівський приклад незалежного асортименту: фенотипове співвідношення 9:3:3:1, пов’язане з дигібридним схрещуванням (BbEe × BbEe).
Квадрат Пуннетта показує, що два гетерозиготні організми будуть дають потомство з домінантним фенотипом у 75%.. 50% нащадків будуть гетерозиготними, а інша половина – гомозиготними.